Darbų krovos rankomis mokymų pasikeitimai

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. įsigaliojo naujas Ergonominių profesinės rizikos veiksnių tyrimo metodinių nurodymų reglamentavimas (redakcija 2022-05-01).

Didžiausi pasikeitimai yra vienkartinio rankomis keliamo krovinio masės ir kartotinių judesių neviršytini dydžiai ir tyrimo reikalavimai, taip pat nustatyti nauji kvalifikaciniai reikalavimai ergonominių veiksnių tyrimą atliekantiems asmenims.

Iki teisės akto pakeitimo buvo nustatyti fiksuoti dydžiai, kad vyrai gali kelti krovinius iki 30 kg, o moterys iki 10 kg. Naujoje teisės akto redakcijoje nustatoma, kad keliamas svoris priklauso nuo asmens horizontalaus atstumo tarp keliamo krovinio ir darbuotojo kūno (krovinio laikymo rankose nuotolis) ir krovinio kėlimo aukščio. Atsižvelgus į krovinio kėlimo aukštį ir atstumą nuo darbuotojo kūno, reglamentuojamas krovinio svoris svyruoja nuo 3 iki 16 kilogramų moterims ir nuo 5 iki 25 kilogramų vyrams.

Įsigyti atnaujintą krovos darbų rankomis mokymų medžiagą galite paspaudę ant nuorodos.

Leistino svorio maksimalų dydį geriausiai suprasti galime pagal schemą viršuje.

Kitas pasikeitimas šiame teisės akte yra tai, jog pakeista pasikartojančių judesių sąvoka į kartotinius ir nebenustatoma per pamainą ribinė riba judesių skaičiaus. Kartotiniai rankų judesiai, toki  kaip lenkimas, tiesimas, spaudimas, tiriami nustatant atliekamų judesių skaičių per minutę, jų atlikimo trukmę per pamainą ir jėgą, su kuria jie atliekami